Ülepingekaitse kilpi liigpingekaitse liigpingepiirik alapingekaitse pingerelee

Ülepingekaitse kilpi

Ülepingekaitse kilpi – ZUBR D2 kaitseb meie seadmeid üheaegselt üle- ja madalpinge eest ning samuti ka voolukatkestuse korral. Ebanormaalse võrgupinge korral lülitab ZUBR D2 liigpingekaitse koormuse automaatselt välja kuni olukord normaliseerub.
ZUBR D2-40A Hind 40.50
ZUBR D2-63A Hind 48,80

Ülepingekaitse on mitmekülgse funktsionaalsusega. 40A või 63A väljundreleedega. Liigpingekaitse võimaldab valida väljalülitusaja viivituse pikkuse, et vähendada kaasaegsete seadmetele ohtlikult mõjuda võivad kiiret sisse – välja lülitamise katkestuste arvu.

Standardvarustuses ülekuumenemise kaitse
Ülepingekaitse korpuse sees on ka temperatuuriandur, mis tagab ohutuse ja lülitab koormuse välja, kui korpuse sees temperatuur ületab +80°С, samal ajal kui ekraanil vilgub kiri «oht». Kui temperatuur langeb alla +60 °C, lülitab seade koormuse sisse ja taastab töö.

Kui ülepingekaitse rakendub päeva jooksul rohkem kui 5 korda, blokeeritakse pingerelee, et pöörata kasutaja tähelepanu praegusele ebaharilikule olukorrale, kuni temperatuur korpuses langeb alla +60°C («oht» lõpetab vilkumise) ja üks nuppudest on vajutatud. Kui soovite teada saada termokaitseanduri hetke temperatuuri: selleks vajutage ülekuumenemise ajal nuppu «i» ja kui ülekuumenemist enam ei toimu, siis hoidke nuppu «i» all 21 sekundit.

Koormuse sisselülitamise viivitus
Vaikimisi on liigpingekaitse koormuse sisselülitamiseks minimaalne viivitus 3 sekundit. Sõltuvalt ühendatud seadme tüübist saate seda seada vahemikku reguleerida 3 – 600 sekundit. Sagedaste elektrikatkestuste suhtes tundlike seadmete, näiteks külmikute ja kliimaseadmete puhul on soovitatav sisselülitamise viivitus määrata 2-3 minutiks.

Ülepingekaitse vaikesätete kohaselt loetakse relee viivitust alates pinge stabiliseerumise hetkest.  Seadetes on võimalik valida ka teist tüüpi viivitus, kui loendus algab liigpingekaitse väljalülitamise hetkest.

Häirelogi 100 väärtuse jaoks
Logi on võimeline salvestama püsimällu 100 hiljutist hädaabikäivitust (näiteks pinge relee väljalülitamisel või ülekuumenemiskaitse käivitumisel).

Töömugavus
Ülepingekaitse kilpi ZUBR D2-l on väga mugava standardiseeritud I/O ühendusega, ühendamisel pole vaja kasutada nullklemmi. Seade on seadistatav vaid kolme nupuga. Neljandat nuppu «i» kasutatakse häirelogi vaatamiseks ja menüüpunktide lühendite dekrüpteerimiseks. Ekraanil kuvatakse pidevalt hetke pinge väärtust ja ka süsteemiteavet. Saate reguleerida ekraani heledust ja näitu ooterežiimis.

Lihtne paigaldus
Liigpingekaitse ZUBR D2 on väga kompaktne, võtab jaotuskilbis ruumi 2 standardmoodulit. Paigaldatakse elektrikilpi standardsele 36 mm laiusele DIN siinile.

Ülepingekaitse lisaseaded:

1. Väljalülitusaeg pinge rikke korral
See on vajalik neile, kelle võrk on võimsate seadmetega üle koormatud või selle kvaliteet on ebapiisav ja see toob kaasa sagedased pingelangused ja sellest tulenevalt ka sagedased relee väljalülitused. Sellises olukorras ei ole võimalik asjaolusid otseselt mõjutada, kuid pingerelee lahtiühendamiste arvu on võimalik vähendada, võttes aega, millal relee ootab enne koormuse lahtiühendamist.

Väljalülitusaja õigeks reguleerimiseks tuleb juhinduda kaitstud seadmete andmetest.

2. Juhul, kui ülepingekaitse käivitub sageli, kuid reageerimispiire pole enam võimalik laiendada ja võrgu pinge on lubatud piiri lähedal ning hüstereesi pole stabiilselt mõttekas lisavahendina kasutada lülituste arvu vähendamiseks. Hüstereesi lisamine võimaldab optimeerida väljalülituste arvu, veendudes, et pinge on muutunud stabiilsemaks ja alla kehtestatud piiri. Optimaalsed pingepiirid ja hüstereesi seadistused võimaldavad välja puhastada ebastabiilse pinge kehtestatud piiride lähedal.

3. Pingerelee kaitseb sagedaste lülituste eest ebastabiilse elektrivõrgu korral
Piirab korduvate lülituste arvu järjest, et kõrvaldada nende kahjulik mõju kaitstud seadmetele. Ilma sellise kaitseta võivad sagedaste väljalülituste suhtes tundlikud seadmed, nagu külmkapp või konditsioneer rikki minna. Kui saavutatakse maksimaalne toimingute arv järjest, töötab kaitse – relee blokeeritakse ja koormus lülitub välja, kuni kasutaja pöörab tähelepanu ja vajutab ühte pingerelee nuppudest.

Ülepingekaitse sagedased käivitamised võivad olla põhjustatud:

– Nulli kadumine elektrivõrgus.
– Võrgupinge tase on seatud piiride lähedal ja ei ole stabiilne. Sel juhul saab pingerelee reageerimissageduseks optimeerida järgmisi sätteid:

a) suurendama liigpingekaitse reageerimispiiride väärtusi vastavalt võrgu kvaliteedile ja nii et kaitstud seadmed taluvad neid seadistusi;
b) reguleerige hüstereesi väärtust pinge järgi.

Liigpingekaitse kilpi ZUBR D2 tehnilised omadused:

Tootekategooria: ülepingekaitse
Väljundrelee:
D2-40 – 40 amprit (50A 10 minutit)
D2-63 – 63A
Paigaldusmeetod: DIN-liistule
Faaside arv: 1 / 230V
Ülekuumenemiskaitse :jah
True RMS: jah
Prof. väljalülitumise viivitus: jah
Alumine pinge piir: 120-210 V
Ülemine pinge piir: 220-280 V
Koormuse väljalülitusaeg pinge alandamisel: 0,1-10,0 sek (>120 V), mitte rohkem kui 0,04 s (<120 V)
Koormuse väljalülitamise aeg liigpinge ületamisel: mitte rohkem kui 0,04 s.
Koormuse sisselülitamise viivitusaeg: 3- 600 sek
Toitepinge: 100-420 V
Voolutarve: mitte üle 2,8 mA
Ühendusklemmid: mitte üle 16 мм²
Niiskuskindlus: ІР20

Valikus on ka kolmefaasiline ülepingekaitse kilpi

Lisainfot ka tootja kodulehelt DS Electronics

Küsi personaalset pakkumist!