kasvuhoone taimelava mulla pinnase soojendamine

Küttekaabel kasvuhoone taimelava soojendamiseks

Kasvuhoone taimelava pinnase / mulla soojendamine on mõeldud kasvuhoone taimede kevadiseks ettekasvatamiseks ja sügishooaja pikendamiseks.  Küttekaabel firmalt Heatcom paigaldatakse kasvuhoone pinnasesse ja on mõeldud kasvupinnase temperatuuri tõstmiseks soovitud temperatuurini. Küttekaabel hoiab taime juured soojas ja seetõttu võib ümbritsev õhutemperatuur olla natuke jahedam. Kasvuhoone pinnase / mulla soojendamine tõstab seemnete idanemise ja taimede kasvatamise edukust. Soojenduskaabli soojus saab parimal moel üle kantud otse taime juurtesse ja jääb ära kogu suure kasvuhoone soojaks kütmine. Samuti võimaldab mulla soojendamine kasvatada taimi, mis tavaliselt kasvavad subtroopilistel/troopilistel laiuskraadidel. Mulla ja õhu temperatuuri saab reguleerida taimedele vajaliku optimaalsete tingimuste tagamiseks.

Soovitatav kasvuhoone pinnase temperatuur on erinevatel taimedel erinev. Näiteks tomatid idanevad vahemikus 20-25C aga tsilli piprad alles vahemikus 25-30C.  Ettekasvatamisest võid täpsemalt juurde lugeda siit lingilt.

Kasvuhoone küttekaabel kasutatakse alati koos termostaadiga, et tagada soovitud temperatuur. Sobivaid termostaate on isegi mitu. Nende valiku leiab siit.

Küttekaabli paigaldamine kasvuhoone pinnasesse ja vajaliku võimsuse arvutamine:
Et anda mullale piisavat soojust, tuleb pinnasesse paigaldada 75-100W ruutmeetrile. Kaabli eri-võimsus ei tohiks ületada 20 W/m, kuna liiga kõrge temperatuuri korral võivad taimede juured kuivada. Erinevad taimed reageerivad küttele erinevalt, seega oleks mõistlik kõigepealt väiksemal pinnal katsetada.
Paigaldamine:
Et vältida sooja liikumist allapoole, tuleb paigaldada soojustuskiht, mis ei ima vett (näiteks vahtpolüstürool). Soojustuskiht tuleb katta niiskuskindla kilega. Kilele laotatakse 10 – 15 cm-ne liivakiht, küttekaablid asetsevad umbes kihi keskel ( 5 – 7,5 cm liiva nii kaabli all kui peal). Küttekaabli loogete vahe on umbes 15 cm. Liivakihile asetatakse metallvõrk, et kaitsta küttekaableid mehaaniliste vigastuste eest töötamisel erinevate aiatööriistadega. Lõpuks paigaldatakse pealmine mulla-kiht, mullakastid või potid.

Kasvuhoone pinnase mulla küte küttekaabel kütmine
Kasvuhoone taimelava pinnase / mulla soojendamine

Kasvuhoone pinnase soojendamise eelised:

  • Soojendamine toetab seemnete idanemist ja juurte arengut
  • Ideaalne seemikute kasvatamiseks ja pistokste juurutamiseks
  • Väga ühtlane soojuse pinnajaotus
  • Sobib hästi lillepottide alusena juurte soojendamiseks
  • Kasvuhoone küte kindlustab sooja pinnase potitaimede ületalvitumisel
  • Termostaadid saadaval erinevates versioonides
  • Kasvuhoonesse sobivad küttekaablid saadaval laias valikus koos hindadega põrandaküttekaablite teema alt
  • Lisainfo saamiseks kirjutage / helistage

Loe ka teemat küttematt taimelava soojendamiseks

kasvuhoone soojendusmatt küttematt küte
kasvuhoone küttematt

Tootefailid

Küsi personaalset pakkumist!