Küttekaabel kasvuhoone taimelava mulla pinnase maapinna soojendamine soojendi soojendaja

Küttekaabel kasvuhoone taimelava soojendamiseks

Kasvuhoone taimelava pinnase / mulla soojendamine on mõeldud kasvuhoone taimede kevadiseks ettekasvatamiseks ja sügishooaja pikendamiseks.  Küttekaabel Taani firmalt Heatcom paigaldatakse kasvuhoone pinnasesse ja on mõeldud kasvupinnase temperatuuri tõstmiseks soovitud temperatuurini.

Küttekaabel hoiab taime juured soojas ja seetõttu võib ümbritsev õhutemperatuur olla natuke jahedam. Kasvuhoone pinnase / mulla soojendamine tõstab seemnete idanemise ja taimede kasvatamise edukust. Soojenduskaabli soojus saab parimal moel üle kantud otse taime juurtesse ja jääb ära kogu suure kasvuhoone soojaks kütmine. Samuti võimaldab mulla soojendamine kasvatada taimi, mis tavaliselt kasvavad subtroopilistel/troopilistel laiuskraadidel. Mulla ja õhu temperatuuri saab reguleerida taimedele vajaliku optimaalsete tingimuste tagamiseks.

Soovitatav kasvuhoone pinnase temperatuur on erinevatel taimedel erinev. Näiteks tomatid idanevad vahemikus 20-25C aga tsilli piprad alles vahemikus 25-30C.  Ettekasvatamisest võid täpsemalt juurde lugeda siit lingilt.

Kasvuhoone elektriline küttekaabel paigaldatakse alati koos termostaadiga, et tagada soovitud temperatuur. Sobivaid termostaate on isegi mitu. Nende valiku leiab siit.

Küttekaabli paigaldamine kasvuhoone pinnasesse ja vajaliku võimsuse arvutamine:
Et anda mullale piisavat soojust, tuleb pinnasesse paigaldada 75-100W ruutmeetrile. Kaabli eri-võimsus ei tohiks ületada 20 W/m, kuna liiga kõrge temperatuuri korral võivad taimede juured kuivada. Erinevad taimed reageerivad küttele erinevalt, seega oleks mõistlik kõigepealt väiksemal pinnal katsetada.
Paigaldamine:
Kasvuhoone soojendusega põrand tuleks ka isoleerida, et vältida sooja liikumist allapoole. Selleks tuleb paigaldada soojustuskiht, mis ei ima vett (näiteks vahtpolüstürool). Soojustuskiht tuleb katta niiskuskindla kilega. Kilele laotatakse 10 – 15 cm-ne liivakiht, küttekaablid asetsevad umbes kihi keskel ( 5 – 7,5 cm liiva nii kaabli all kui peal). Küttekaabli loogete vahe on umbes 15 cm. Liivakihile asetatakse metallvõrk, et kaitsta küttekaableid mehaaniliste vigastuste eest töötamisel erinevate aiatööriistadega. Lõpuks paigaldatakse pealmine mulla-kiht, mullakastid või potid.

Kasvuhoone pinnase mulla soojendamine küttekaabel kütmine soojendusega põrand küttematt soojendusmatt soojendi soojendaja
Kasvuhoone taimelava pinnase / mulla soojendamine

Kasvuhoone pinnase soojendamise eelised:

  • Mulla soojendamine toetab seemnete idanemist ja juurte arengut
  • Ideaalne seemikute kasvatamiseks ja pistokste juurutamiseks
  • Elektriline põrandaküte tagab ühtlase soojuse pinnases
  • Sobib hästi lillepottide alusena juurte soojendamiseks
  • Kasvuhoone põrandaküte kindlustab sooja pinnase potitaimede talvitumisel
  • Termostaadid saadaval erinevates versioonides
  • Kasvuhoonesse sobivad küttekaablid saadaval laias valikus koos hindadega põrandaküttekaablite teema alt
  • Lisainfo saamiseks kirjutage / helistage

Loe ka teemat küttematt taimelava soojendamiseks

kasvuhoone soojendusmatt küttematt küte mulla soojendamine
kasvuhoone soojendusmatt

Küsi personaalset pakkumist!