Mikroinverterite eelised päikesejaama monitooring

Mikroinverterite eelised

Mikroinverterite eelised tulevad kõige paremini esile päikesepaneelide paigalduste puhul, kus võib olla probleeme varjudega. Mikroinverterid sobivad hästi katustele, millel on palju erinevaid päikesepaneelide paigaldussuundi või lihtsalt väikesete paigalduste korral nagu suvilasse, suvekoju või rõdule.

Mikroinverterid optimeerivad iga päikesepaneeli võimsust eraldi, erinevalt tavalistest string inverteritest. See võimaldab igal päikesepaneelil töötada maksimaalse kasulikkusega. Teisisõnu ei saa vari ühel päikesepaneelil või erinev päikesepaneeli kaldenurk jõudlust alla tõmmata kogu päikesepaneelide ahelal. Erinevalt tavalisest string-inverterist, kui ühel päikesepaneelil ahelas on midagi valesti, ei mõjuta see ülejäänud päikesejaama tööd. Mikroinveri erinevates sisendistes saab kasutada erineva võimsuse – suurusega päikesepaneele – eelnevalt tutvu inverteri andmelehega.

Mikroinverterid on kergelt lisatavad:
Hilisem päikesepaneelide lisamine olemasolevale süsteemile on mikroinverteritega lihtsam. Te ei pea muretsema olemasoleva inverteri vahetuse pärast ning saate mikroinvertereid ja päikesepaneele lisada juba toimivale päikesejaamale ja seeläbi tõsta päikesejaama tootlikust.

Päikesejaama monitooring:
Veebipõhine iga päikesepaneeli paneelipõhine jälgimine on saadaval nii majaomanikule, kui ka paigaldajale. Päikesejaama tervise pidev analüüsimine võib anda olulist infot jõudluse parandamiseks. Päikesejaama monitooringu võimalus on nii arvutist kui nutiseadmest.

Mikroinverterid kõrvaldavad vajaduse kõrgepinge alalisvoolujuhtmete järele, mis parandavad nii päikesepatareide paigaldajate kui ka süsteemide omanike ohutust.

Kuna mikroinverterid eritavad oluliselt vähem soojust, kui tavalised päikesejaama inverterid, puudub vajadus aktiivjahutuse järele, mis võimaldab neil töötada ilma mürata.

Inverteri paigaldamine on lihtne. Näiteks,  kui vajate lihtsalt väikese võimusega elektri tootvat inverterit suvilasse, siis paigaldate paar päikesepaneeli, ühendate päikesepaneelid juba invertiri küljes olevate MC4 pistikutega ja inverteri väljundi ühendusjuhtme lülitate lähimasse pistikupessa. Eelduseks on muidugi ka mikroinverterite puhul, et teil on selleks võrguettevõtte luba.

Tagasi teemasse mikroinverterid

Video

Küsi personaalset pakkumist!