Mikroinverterite eelised päikesejaama monitooring

Mikroinverterite eelised

Mikroinverterite eelised tulevad kõige paremini esile päikesepaneelide paigalduste puhul, kus võib olla probleeme varjudega. Mikroinverterid sobivad hästi katustele, millel on palju erinevaid päikesepaneelide paigaldussundi või lihtsalt väikesete paigalduste korral nagu suvilad ja suvekodud.

Mikroinverterid optimeerivad iga päikesepaneeli võimsuse eraldi erinevalt tavalistest string inverteritest. See võimaldab igal päikesepaneelil töötada maksimaalse kasulikkusega. Teisisõnu ei saa vari ühel päikesepaneelil või erinev päikesepaneeli kaldenurk jõudlust alla tõmmata kogu ahelal. Erinevalt tavalisest string-inverterist, kui ühel päikesepaneelil ahelas on midagi valesti, ei mõjuta see ülejäänud päikesejaama tööd. Mikroinveri erinevates sisendistes saab kasutada erineva võimuse – suurusega päikesepaneele – eelnevalt tutvu inverteri andmelehega.

Mikroinverterid on kergelt lisatavad:
Hilisem päikesepaneelide lisamine olemasolevale süsteemile on mikroinverteritega lihtsam. Te ei pea muretsema olemasoleva inverteri vahetuse pärast vaid saate mikroinvertereid ja päikesepaneele lisada juba toimivale päikesejaamale ja seeläbi tõsta päikesejaama võimsust.

Päikesejaama monitooring:
Veebipõhine iga päikesepaneeli paneelipõhine jälgimine on saadaval nii majaomanikule kui ka paigaldajale. Päikesejaama tervise pidev analüüsimine võib anda olulist infot jõudluse parandamiseks. Päikesejaama monitooringu võimalus on nii arvutist kui nutiseadmest.

Mikroinverterid kõrvaldavad vajaduse kõrgepinge alalisvoolujuhtmete järele, mis parandavad nii päikesepatareide paigaldajate kui ka süsteemide omanike ohutust.

Kuna mikroinverterid eritavad oluliselt vähem soojust, kui tavalised päikesejaama inverterid, puudub vajadus aktiivjahutuse järele, mis võimaldab neil töötada ilma mürata.

Inverteri paigaldamine on lihtne. Näiteks  kui vajate lihtsalt väikese võimusega elektri tootvat inverterit suvilasse, siis paigaldate paar päikesepaneeli, ühendate päikesepaneelid juba invertiri küljes olevate pistikutega ja inverteri teise otsa lülitate lähimasse pistikupessa. Eelduseks on muidugi ka mikroinverteri puhul, et teil on selleks võrguettevõtte luba.

Tagasi teemasse mikroinverterid

Video

Küsi personaalset pakkumist!