Termostaadi paigaldus
Termostaadi paigaldus asukoht võib olla üks energia kokkuhoiu kohti, kui see on õieti valitud. Ruumi temperatuuri regulaatori õige asukoht aitab teil raha säästa erinevate kütteseadmete puhul ja muuta teie kütte ja jahutuse energiatõhusamaks, säilitades samas teie mugavuse. Alljärgnevalt tooks välja halvimad kohad termostaadi paigutamiseks.
Kuhu termostaati mitte paigaldada:
Termostaadi paigutuse puhul on oluline vältida piirkondi, kus on äärmuslikud temperatuurid, mis võivad teie termostaadi panna arvama, et ruum on jahedam või soojem, kui see tegelikult on.
Ärge paigaldage eluruumi termostaati uste lähedusse, kus esineb tuuletõmbust. Temperatuuri regulaator ei tohiks jääda ka otsese päikesevalguse kätte akende äärde ega vannitoa ukse lähedusse, kus võib olla mõnevõrra soojem temperatuur. Termostaadi lähedusse ei tohiks jääda ka muid sooja eraldavaid seadmeid, mis võiks reaalse temperatuuri tundmist mõjutada nagu lambid televiisorid ja muud sarnased seadmed. Avatud ruumi puhul on hea mõte hoida oma termostaat sel põhjusel ka köögist kaugemal.
Välisseinad on samuti paigalduseks halvad asukohad, kuna need võivad olla jahedamad kui siseseinad kodus. Head asukohad ei ole ka uksetagused, raamaturiiulid ega kaunistused, mis võivad mõjutada temperatuuri andurid tööd.
Kui maja temperatuuri reguleerimiseks kasutatakse ühte termostaati, siis halvaks asukohaks on ka termostaadi asukoht harva kasutatavas ruumis või koridorides – siis termostaat ei näita temperatuuri selles piirkonnas, mida soovite tegelikult soojendada või jahutada. See võib jätta teid istuma ruumis, mis on ebamugavalt soe või külm.
Kui ruumis soojendamiseks kasutame põrandakütet, siis termostaadi valikul on vaja teada, milline tuleb põrandakatte materjal ja milline on põrandakütte täpsem otstarve. Kui me soovime sooja põrandat aastaringselt (vannitoad), siis valime kindlasti põrandaanduriga termostaadi, mis sõltumata õhutemperatuurist hoiab kogu aeg põranda mõnusalt soojana. Õhuanduriga ei pruugi me suvel põrandat soojaks saada. Ühtlase õhutemperatuuri tagamiseks kasutatakse õhutemperatuuri anduriga termostaati. Kui põrandakatteks tuleb laudis, parkett või PVC kate – tuleb lugeda tootja nõudmisi põrandatemperatuurile. Reeglina ei tohiks parketi alla temperatuur minna üle +28 kraadi, selleks kasutatakse kahe anduriga termostaate, kus primaarne on reguleeritav õhutemperatuur ja põrandaandur toimib põranda temperatuuri piirajana.
Oluline on jälgida ka kuhu jääb termostaadi põrandaandur põrandas, kus ta hakkab temperatuuri mõõtma. Põrandatemperatuuri anduri paigaldusel tuleb jälgida, et ta jääks vabale osale põrandas ja ei jääks dussinurga, pesukapi jne alla, kus ta temperatuuri näit võib olla erinev soovitust ja et põrandaküte töötaks vastavalt teie ootustele. Põrandakütte anduri paigaldus põrandas: andur peab asetsema plastiktorus, et meil oleks tulevikus võimalik vajadusel andurit vahetada. Põrandakütte termostaadi asukoht vannitoa puhul võiks jääda ruumist väljaspoole. kuigi vannituba on jagatud niiskuskindluse näitajate poolest erinevateks piirkondadeks ja ta võib ka seal õiges tsoonis asuda, aga üldiselt elektroonika pikas perspektiivis niiskust ei armasta.
Kui majas on lisaks ka jahutusega ventilatsiooniseadmed, siis tuleks jälgida, et küte ja jahutusseadmed oleks temperatuuri hoidmisel tasakaalus, et üks seade ei hakkaks teist mõjutama.
Sõltumata sellest, kas me hakkame reguleerima õhu või põranda temperatuuri võiks termostaadi paigalduskõrgus olla 1m – 1,5m, mis on optimaalne kõrgus õhutemperatuuri mõõtmiseks ja loomulikult seadistamiseks ja reguleerimiseks.
Parim termostaadi asukoht:
Parimate tulemuste saamiseks termostaat ruumi, kus te kõige enim viibite – avatud ruumide puhul. Kui ruumidel on uksed vahel, siis paarima tulemuse saab kui igal toal on oma termostaat ja kütteseade või kontuur. Loomulikult suurima säästu annavad ajaliselt seadistatavad tempreatuuri regulaatorid, mis hoiavad ruumi või põranda soovitud temperatuuril vaid siis kui hommikul ärkame ja õhtul töölt naaseme. Meie valikus olevatel smart wifi termostaatidel (HL-12 ja HL-07) on adaptiivne õppimisvõime ehk me seadistame termostaadil millal peab soovitud temperatuur tagatud olema ja termostaat õpib ruumi põhiselt selgeks, millal ta peab kütte ennetavalt sisse lülitama.
Ja loomulikult isegi üks kõige tähtsamaid faktoreid on valida õige funktsionaalsusega termostaat. Lihtsamad termostaadid hoiavad püsivalt 24/7 soovitud temperatuuri. Kaasaegsemad programmkellaga termostaadid on adaptiivse õppimisvõimega ehk tagavad soovitud temperatuuri soovitud ajaks ruumipõhise õppimisvõime teel. Lisaks lahtise akna funktsioon, mis väldib tuulutamise ajal üle kütmist. Loe sellest juba lisa iga termostaadi juures eraldi. Meie valiku leiab siit lingilt